ІНТЕРАКТИВНІ КАНІКУЛИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
Учитель – це одна з найбільш багатогранних професій,
адже він поєднує в собі дослідника, вченого,
письменника, психолога і стратега.
Саме під таким гаслом проходив канікулярний період для вчительського колективу Новоселівського ЗЗСО.
Мета проведених заходів: підготувати вчителів до трансформації системи освіти України та сформулювати нову парадигму процесу викладання у відповідності до сучасних вимог суспільства та концепції Нової Української Школи, стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень, активізувати творчий потенціал кожного педагога.
Адміністрація закладу поставила перед собою завдання:
- допомогти вчителю знайти вихід із будь – якої педагогічної ситуації, яка може скластися;
- створити і підкріпити імідж успішного педагога;
- сприяти формуванню позитивної самооцінки й усвідомленню унікальності особистості кожної людини та впевненості у собі та у своїх знаннях;
- зробити добір оптимальної стратегії професійної діяльності.
Які наслідки має списування не тільки для однієї долі, а й усієї країни? Що робити, щоб академічна доброчесність стала у школі системою? Де можна знайти матеріали для роботи з учнями? Ці питання обговорювались під час проведення просвітницького заняття з реалізації політики доброчесності «Академічна доброчесність в навчальному закладі».
Дружній колектив – мрія кожного. А для школярів це не просто мрія, а життєва необхідність: у дитячо-підлітковому віці особистість тільки-но формується, тому потреба у спілкуванні і взаєморозумінні з однолітками відчувається ними більш гостро. Як згуртувати учнів класу, навчити їх співпрацювати та бачити одне в одному найкраще? Відповідь на дане питання класні керівники 1-11 класів отримали під час участі в семінарі-пратикумі «Team building. Згуртування учнівського колективу як запорука успішної взаємодії в освітньому процесі».
Вступ дитини до п'ятого класу, перехід від молодшої до середньої школи – відповідальний і достатньо складний період у житті кожного школяра. Це обумовлено зміною навчальної та соціальної ситуації, що висуває перед учнем якісно нові завдання порівняно з початковою школою. Тому забезпечення успішної адаптації дитини до системи навчання у середній освітній ланці сприяє перспективності подальшого її особистісного розвитку. На педагогічні раді вчителі закладу ознайомились з результатами моніторингу адаптації здобувачів освіти 5-х класів до нових умов.
Епоха, що настала, - епоха змін, інновацій, епоха інтелекту, – диктує свої умови життя, висуває нові вимоги до людини. Якісно нові зміни в суспільстві переконують, що найбільшою цінністю є неповторна людська особистість з її нахилами, вподобаннями, обдаруваннями.
Потреба суспільства у творчих, діяльних і обдарованих, інтелектуально розвинених громадянах, оновлення національної свідомості, відродження духовності викликали необхідність появи нових концепцій шкіл. Загальна розумова обдарованість викликає найбільший і цілком зрозумілий інтерес у нашій країні. Іноді цих дітей ми називаємо коротко — обдаровані діти. Види обдарованості, їх ознаки, виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей обговорили на педагогічній раді «Обдарована дитина: творчі надбання та перспективи. Умови необхідні для розвитку обдарованої дитини».
Змінюються умови, форми й засоби навчання та незмінним залишається головне призначення педагога – навчити людину бути людиною. Діяльність вчителя багатогранна, коло обов’язків дуже широке, прикрощів і невдач набагато більше, ніж радощів і перемог.
Але водночас - це радість спілкування, це бажання бути потрібним кожному своєму учневі й досягнення маленьких чи великих перемог у навчанні та вихованні.